8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

Гледайте мачове на живо ВК Арда(Кърджали) Програма и резултати за първи полусезон в Суперлигата

Начало 09:47
« Обратно
Ехх!Ейре пак изкараха късмет
Един от най-лошите възможни сценарии се разигра за България след равенството, което си спретнаха Италия и Ейре. Двата тима не успяха да се победят и завършиха при резултат 1:1 в Група 8, което отдалечи момчетата на Джовани Трапатони от отбора, воден от Станимир Стоилов.

Надеждата се появи за „трикольорите” ни след победата над Кипър с 2:0, но разликата между България и Ейре вече е 5 точки, а от лидера Италия – 7. Въпреки всичко, отборът ни все още има шансове да се добере до второто място в групата, тъй като е и с мач по-малко, но задачата на тима ни се усложни след хикса между Италия и Ейре.

Мачът не започна по най-добрия начин за „Скуадра адзура”, след като още в 3-та минута Пацини бе изгонен заради нарушение срещу О’Шей. В 11-та обаче футболистите на Марчело Липи успяха да излязат напред в резултата. Андреа Пирло подаде технично от фаул към Бриги, той проби до аутлинията и пусна успоредно към Якуинта, който прати топката в мрежата отблизо.

Въпреки че владееха по-малко топката до почивката, италианците не позволяваха на съперника да създава сериозни голови положения пред вратата им. Това обаче се промени през второто полувреме.

Играчите на Трапатони станаха по-настъпателният тим и в крайна сметка, успяха да се възползват от численото си преимущество на терена. Стивън Хънт на няколко пъти заплаши вратата, пазена от Буфон, но класният страж се предаде пред Роби Кийн, който реализира в 88-та минута.

До края на мача гостите имаха още няколко възможности, дори и да се поздравят с успеха, но малшансът и добрите отигравания на Буфон спасиха както Италия, така и България от увеличаване на точковата разлика с Ейре.